Bilecik Osmaneli İlçesi Balçıkhisar Köyünde inşa edilen caminin açılışı İl Müftümüz Ali Erhun’un katılımıyla gerçekleşti
Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreni, Köy Muhtarı Fikret Yıldız’ın cami hakkında bilgilendirmesiyle devam etti.
![](https://webdosyasp.diyanet.gov.tr/muftuluk/UserFiles/bilecik/UserFiles/Images/62f1d0ea-64a4-4a0f-a4c0-133f171998de_750x422.jpg)
Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Bekir Torun’un konuşmaları akabinde İl Müftümüz Ali Erhun’un duasıyla Balçıkhisar Köyü Camii kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.
![](https://webdosyasp.diyanet.gov.tr/muftuluk/UserFiles/bilecik/UserFiles/Images/dd99a950-a371-48ed-b2e3-ee0063d756da_750x422.jpg)
Öğlen namazı öncesi cemaate hitap eden Müftü Ali Erhun caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek camiyi cemaatsiz bırakmamaları konusunda köy halkına nasihat etti.
![](https://webdosyasp.diyanet.gov.tr/muftuluk/UserFiles/bilecik/UserFiles/Images/4257ba99-b7ee-44c8-b02d-3a04931784cf_750x422.jpg)
Açılış programına İl Müftümüz Ali Erhun, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Bekir Torun, Osmaneli İlçe Müftümüz Recep Işıldar, köy halkı ve davetliler katıldı.
![](https://webdosyasp.diyanet.gov.tr/muftuluk/UserFiles/bilecik/UserFiles/Images/62803144-b90b-4082-8d59-a485d95af948_750x422.jpg)