06.05.2024

Hac Yolcuları Eğitim Semineri Sona Erdi

Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu veya özel şirketlerle hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik iki gün süren eğitim seminerleri sona erdi.

Seminere katılarak hacı adaylarına hitap eden İl Müftümüz Ali Erhun “Sizler Rahmanın misafirlerisiniz. Rabbim bu sene sizleri çağırdı. Birçok kişi hasretle beklerken kurada siz çıktınız, buna çok şükretmeli ve daha şimdiden maddi manevi hazırlıklara başlamalısınız. Sizlere Hac süresi boyunca sabrı tavsiye ediyorum.

Sizin, hacı adaylarımıza karşı göstereceğiniz sabrınız ve samimiyetiniz en büyük azığınız olacaktır. Allah Rasülü hiç bir ibadetinde hac ibadeti kadar Allahtan kolaylık dilememiştir. Bir tek hac ibadeti için kolaylık dilemiştir. Hac meşakkatli bir ibadettir Hac eşittir sabırdır. Sabredemezsseniz haccın bütün güzelliklerini kaybedersiniz. 47 günlük hac süresi sizin için büyük bir ikram. Bu süreyi iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Zikirlerle, salavatlarla, kaza namazlarıyla 47 günlük süreyi dolu dolu geçirin inşallah. Bu süre içerisinde her gün bir cüz okuyarak hatim bile indirebilirsiniz. Rabbim yapacağınız başta hac olmak üzere bütün ibadetlerinizi dargah-ı izzetinde kabul eylesin” dedi.