24.10.2023

Minikler, Gazzeli kardeşlerini unutmadı

Bilecik İl Müftülüğüne bağlı Kayıboyu 4-6 Yaş Kur’an Kursu'nda eğitim gören minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’deki kardeşleri için bağışladı.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından işgalci İsrail’in zulmü altında zor günler geçiren Filistin halkına destek olmak amacıyla başlatılan "Özgür Filistin’in Yanındayız” yardım kampanyasına destekler artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Bilecik İl Müftülüğü Kayıboyu 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nda eğitim gören minik öğrenciler de kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarıyla “Özgür Filistin’in Yanındayız” kampanyasına destek oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi adına Filistin’e göndermek üzere toplanan yardımları miniklerden teslim alan Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, "Sizlerin, kardeşlerinizi düşünerek böyle bir paylaşımda bulunmanız beni çok mutlu etti. İnşallah hayatınız boyunca sadece kendirinizi değil arkadaşınızı ve kardeşinizi düşünenlerden olursunuz. Sizler paylaşmayı bilirseniz o zaman çok daha güzel olacak hayat. Ben bu hassasiyetlerinizden ötürü sizleri tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Minik öğrencileri makamında ağırlayan İl Müftümüz Ali Erhun, kumbaralarını teslim alarak kendilerine çeşitli ikramlarda bulundu.