27.03.2023

Bilecik’te Minikler Ramazan Atölyesinde Buluşuyor

Bilecik Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları tarafından, çocuklar için bir birinden güzel etkinliklerin yer aldığı “Ramazan Atölyesi” başlatıldı.

Bilecik İl Müftülüğü tarafından, çocuklara Ramazan ayı farkındalığı oluşturmak ve Ramazan değerlerini kazandırmak amacıyla İl Vaizi Kudret Koçyiğit rehberliğinde 3-10 yaş arasındaki çocuklara “Ramazan Atölyesi” etkinliği düzenleniyor.

Bilecik Müftülüğü Gençlik Merkezi binasında ilki gerçekleştirilen atölyeye İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, Kur’an Kursu Öğreticileri, TDV Kadın ve Gençlik Kolları gönüllüleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Ramazana ait  değerleri miniklere kazandırmak için Ramazan Atölyesi projesini başlattıklarını aktaran proje sorumlusu İl Vaizi Kudret Koçyiğit, atölyenin Ramazan boyunca her hafta süreceğini belirtti.

Vaiz Koçyiğit “Ramazan ayı boyunca her hafta Cuma günleri yapacağımız atölyeyle çocuklarımıza, Ramzan değerleri Kur’an-ı Kerim, mukabele, teravih, sahur, iftar ve diğer güzellikleri öğretmeye çalışacağız. Atölyemiz  3 ile 10 yaşları arasındaki öğrencileri kapsıyor. 3-6 yaş ve 7-10 yaş arası çocuklarımızı ayrı guruplar halinde topluyoruz. Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve TDV Gönüllülerimizle beraber öğrencilerimize çeşitli etkinlikler yaptırarak hem eğlendiriyor hem de öğrenmelerine katkı sağlıyoruz.  Cuma günleri Saat 13:00 te başlayacak atölyemizin ilkini bu hafta gerçekleştirdik.  Elhamdülillah, beklediğimizden daha yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Ben öncelikle başta İl Müftülüğümüzün yetkilileri olmak uzere  projede görev  alan 4-6 yas Kur'an Kursu hocalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hasseten TDV Gençlik Kolları Başkanımız Seda Özgen İzci ile gönüllülerimiz Halenur Osmanoğlu ve Sümeyye Elbey’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

Atölye çalışmaları sonrasında öğrencilere İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.