28.11.2022

Din Görevlilerine Yönelik Tecrübe Paylaşımı Toplantısı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde sürdürülen proje kapsamında Bilecik Müftülüğünce “Tecrübe Paylaşımı Toplantısı” düzenlendi.

Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Bilecik Müftülüğü koordinesinde düzenlenen toplantıya Bilecik merkez ve Osmaneli İlçe Müftülüğünde görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlar katıldı.

Toplantıya konuk olarak Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç, İmam Hatipler Abdulhalik Selman, Ahmet Aydemir ve Ekrem Şişecioğlu katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantı, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açış konuşmasına “Tecrübe Paylaşımı Toplantısına” teşriflerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek başlayan İl Müftüsü Ali Erhun “Bu tarz programlar mesleki gelişim açısından çok faydalı programlar. İlimize toplantımız için gelen hocaları can kulağıyla dinleyerek kendi mahalli imkanlarımız doğrultusunda daha verimli bir din hizmeti vermenin gayreti içerisinde olmamız gerekiyor. Arzu ediyoruz ki inşallah önümüzdeki yıllarda ilimizden de bazı arkadaşlarımız başka yerlere tecrübe paylaşımı için gitsinler. Güzel projelerini aktarsınlar. Programımıza teşrif eden başta Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç olmak üzere tüm katılımcı hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Tecrübe Paylaşımı Toplantısında sırasıyla söz alan İmam Abdulhalik Selman “Günahsız Nefesler Projesi”, İmam Hatip Ahmet Aydemir “Bir Gencin 24 Saati”, İmam Hatip Ekrem Şişecioğlu ise “Gidemediğin Yer Senin Değildir” başlıkları altında örnek projelerine dair sunum yaptılar.