10.09.2022

Söğüt Ertuğrulgazi Camii ve Darulkurrası açıldı

Bilecik Söğüt Ertuğrulgazi Türbesi yerleşkesinde inşaatı biten Ertuğrulgazi Camii ve Ertuğrulgazi Darulkurrası Diyanet İşleri Başkan Yarımcısı Kadir Dinç’in katılımıyla hizmete açıldı.

Bilecik Söğüt İlçesi Ertuğrul Gazi Türbesi yerleşkesinde 2020 yılında temeli atılan Ertuğrulgazi Camii ve Darulkurrası inşaatında sona gelindi. 741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerinde açılışı gerçekleşen Cami ve Darulkurra kapılarını, ibadet etmek isteyen vatandaşlara ve Kuran eğitimi almak isteyen öğrencilere açıtı. Törene katılan Diyanet İşleri Başkan Yarımcısı Kadir Dinç’in dua ederek Cami ve Darulkkurra hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Dr. Kemal Kızılkaya, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Diyanet İşleri Başkan Yarımcısı Kadir Dinç, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Cafer Tayyar Doymaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Hasan Güçlü, İl Müftüsü Ali Erhun, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı.