01.01.2022

Mekke'nin Fethinin 1391. yıl dönümü İnhisar Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun'un konuşmacı olarak katıldığı programa, İnhisar Kaymakamı Elif Nur Saçar, Belediye Başkanı Mehmet Kepez, İlçe Müftüsü Şerif Gedik ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşması yapan İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez “ Yüce Mevlanın Hz. Muhammed (sav)’i peygamber olarak gönderdiği, yüce kitabımız Kur’an ı Kerimin indirildiği Mekke Şehrinin fethinin 1391. Yıl dönümü, hepimize kutlu olsun mübarek olsun.” diyerek başta İl Müftüsü Ali Erhun olmak üzere programa katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Programa konuşmacı olarak katılan İl Müftüsü Ali Erhun, Peygamberin hayatından kısa kesitler sunarak gecenin anlam ve önemine dair sohbet gerçekleştirdi.

İnsanın kalbinin ancak ve ancak iman ile mutmain olabileceğini aktaran Müftü Erhun “İnsanın Kalbi mutmain olmazsa kendini emniyette hissedemez. Asıl emniyet insanın kalbinin güvende olmasıdır. Bu da ancak sağlam bir iman ile mümkündür” dedi.

Müftü Erhun “Allah yolunda olan herkesin bir Ebu Cehil’i vardır. Allah yolunda olan herkesin bir Nemrut’u vardır. Hidayet üzere yaşamak istikamet üzere olmak çeşitli mücadeleler içerisinde bulunmayı gerektirir. İbrahim Aleyhisselamın yolunu tuttuysan mutlaka başında bir Nemrut dikilir. Hz. Muhammed Aleyhisselamın yolunu tuttuysan mutlaka başında bir Ebu Cehil dikilir. Kıymetli Kardeşlerim, işin aslı şudur ki, bütün engellemelere rağmen “La İlahe İllallah” diyerek istikamet üzere kalabilmektir” dedi

Konuşmaların ardından Şeyh Edebali Musiki Korosu tarafından İlahiler ve salavatlar okundu.

Program akabinde Başkan Kepez tarafından Müftü Erhun’a hediye takdim edilerek günün anısına fotoğraf çekildi.