15.11.2021

Kasım ayı Din Görevlileri Toplantısı Yapıldı.

Bilecik'te Kasım ayı Din Görevlileri toplantısı gerçekleştirildi.

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun’un başkanlığında il müftü yardımcıları, şube müdürleri, vaizler ve din görevlilerinin de katıldığı 2021 yılı Kasım ayı personel toplantısı Hamidiye Camiinde yapıldı.

Osmanlı Cami İmam Hatibi Ramazan Coşkun’unun Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program, her ay din görevlilerince okunan hatmi şeriflerin duası ile devam etti.

 

Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Psikolog Samet Kalkan tarafından din görevlilerine yönelik “İntiharı Önleme” konulu sunum gerçekleştirildi.

Hürrem Çavuş Camii Müezzin-Kayyımı Bilal Al’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden toplantı Din Hizmetlerinde verimliliğin artırılması, personele görevi ile ilgili moral ve motivasyonun sağlanması ile sosyal hizmetlerde bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla, tecrübe paylaşımı programı yapıldı.

Sosyal hizmetler alanında bilgi ve becerilerini sunmak amacıyla İstanbul Hürrem Çavuş Camii İmam-Hatibi Metin Kaçar tarafından tecrübe paylaşımında bulunuldu.

İl Müftüsü Ali Erhun’un, sunum gerçekleştiren katılımcılara teşekkür etmesi ve gündemin değerlendirmesiyle Kasım ayı din görevlileri toplantısı sona erdi.