26.09.2018

İbrahim ÖZEN

Bilecik İl Müftü Yardımcısı

(Personel, İdari ve Mali İşler)

İl Müftü Yardımcımız İbrahim ÖZEN, 1977 yılında Samsun’un Terme İlçesine bağlı Çanaklı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. İstanbul’da başladığı hafızlık eğitimini, Samsun-Terme Fatih Kur’an Kursunda Mehmet Niyazi KASAPOĞLU Hoca efendinin yanında tamamladı. Hafızlık sonrası uzun dönem Mehmet Niyazi KASAPOĞLU Hoca efendiden  sarf, nahiv, ta’lim, maharicü’l- hurûf ve tashih-i huruf dersleri aldı.

1997 yılında Samsun-Terme İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.

2002 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

2010 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Tefsir Ana Bilim  Dalında “Kuran-ı Kerim ve Modern Tıbba Göre Kadının Yaratılışı” konulu teziyle yüksek lisansını bitirdi.

2002 yılında kısa süre Erzurum- Ilıcaya bağlı  Başkent Köyünde vekil imam hatip olarak görev yaptı.

2003 yılında Mardin-Nusaybin Merkez Aydınlar Camii İmam Hatibi olarak memuriyete başladı.

2007 yılında Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinden  mezun oldu

2007-2009  yılları arasında Ümraniye İnkılap Mahallesi Mevlana Cami'inde İmam Hatip olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde mahalleye kazandırılan Kur’an Kursu ve diğer çalışmalar neticesinde dönemin Ümraniye Müftüsü İzani Turan tarafından Teşekkür Belgesi ile taltif edildi.

2009-2012 yılları arasında Bingöl İli Genç ilçesinde vaiz olarak görev yaptı.

2011-2012 yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığımızca 1 yıl süreyle Bingöl-Genç İlçe Müftülüğüne vekaleten İlçe Müftüsü olarak görevlendirildi. Genç ilçesinde gençlere yönelik çalışmalar ve  kurumsal çalışmalar çerçevesinde dönemin Kaymakamı Barış Cansu AKTAN tarafından Takdir Belgesi ile taltif edildi.

2012 yılında kısa bir süre Danimarka Kopenhag Din Hizmetleri Müşavirliği bünyesinde  koordinatör din görevlisi olarak çalıştı. Doç Dr. Ahmet ONAY’ın rehberliğinde müşavirlik bünyesinde yürütülen Aile, İrşad ve Destek Projesinde (DATAİD) çalıştı.

2013-2016 yılları arasında Kahramanmaraş İl Vaizi olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde iki yıl süreyle Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Hüdaverdi Yatılı Erkek Kur’an Kursunda öğretici olarak görev yaptı. İlde ve Kur’an Kursunda yapılan eğitim çalışmaları neticesinde dönemin  Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed GEVHER tarafından Teşekkür Belgesi ile taltif edildi.

2016-2018 yılları arasında  Şırnak-Güçlükonak İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Bu süre  zarfında  ilçede gençlere yönelik yapılan çalışmalar ve halka yönelik yapılan özel çalışmaları neticesinde dönemin Kaymakamı Osman DEMİR tarafından Başarı Belgesi ile taltif edildi.

28.08.2018 tarihinde Bilecik İl Müftü Yardımcılığı görevine atandı. Halen bu görevi yürütmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.