27.06.2022

2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her sene camilerde ve Kuran Kurslarında milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği "Yaz Kur’an Kursları" eğitime başladı.

Bu kapsamda Bilecik Müftülüğü tarafından 2022 yılı Yaz Kuran Kursu açılış programı Kayıboyu 4-6 Yaş Kur’an Kursunda yapıldı.

Program Diyanet İşleri Başkanlığının 2022 yılı yaz Kur’an Kursu açılış programının izlenmesi ile başladı.

Programa katılan Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun öğrenci ve velilere seslendiği konuşmasında, “Türkiye’nin her yerinde yaz Kuran Kurslarımız açılıyor. İlimizde başta Kayıboyu olmak üzere tüm Kurslarımızda her yıl yaz ve kış olmak üzere Kur’an eğitimi vermektedir. Kurslarımızı çocukların eylenerek öğrenebilecekleri şekilde dizayn ediyoruz. İnşallah çocuklarımız hem eylenecek hem de en güzel şekilde eğitimlerini alacaklar. Hocalarımız en güzel şekilde onları eğitecekler. Yeni öğretim yılının tüm çocuklarımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum” dedi.2022 yılı yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim tek dönem halinde 27 Haziran-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirilecek. Eğitimler talepler doğrultusunda öğleden önce veya sonra günde 3 saat şeklinde planlanacak ve 8 hafta devam edecek.

Programa İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, din görevlileri, öğrenci ve veliler katıldı.