01.01.2022

Sabah namazı buluşması, Yediler Camii'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca, Türkiye genelinde tüm camilerde "Ailece Camide, Milletçe Duadayız" sabah namazı buluşması, Yediler Camii'nde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Namazdan önce din görevlilerinin okuduğu Yasin ve Fetih Suresi ile başlayan programda Sabah Namazını Osmanlı Hafızlık Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğreticisi Dilşat Alioğlu kıldırdı.


Yapılan tesbihattan sonra bir konuşma yapan Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, Nefsin insanı kötülüklere yönelttiğini belirterek “Bir şey nefsinize ağır geliyorsa o şey mutlaka iyidir. Bir şey de nefsinize hoş geliyorsa o şeyden uzak durun. Cennetin yolu nefse hoş gelmeyen şeylerle doludur. O yüzden nefsi kontrol altına almak ve ona bir “dur” demek gerekir. Çünkü nefis şeytanın bir şubesidir” dedi.

Ayrıca Müftü Erhun “Yaratılmış her şey mutlaka Allah’ı gece gündüz zikreder. Allah’ı tesbih eder. Acaba bizler ne Allah’ı ne kadar tesbih ediyoruz. Allah’ı ne kadar anıyoruz bunu bir sorgulamak lazım” diyerek sabah namazında aileleri ile camileri dolduran cemaate teşekkürlerini iletti.

Tesbihat ve sohbetin akabinde İl Müftüsü Ali Erhun tarafından dua yapıldı.

2022 yılının ilk günü ilk ‘sabah namazı buluşmalarında’ namaz sonrası vatandaşlara sıcak çorba ikramı bulunuldu.